Likvidácia lepry

Likvidácia lepry je spoločenstvo pomocníkov misijných leprosárií. Toto spoločenstvo bolo založené pred 29 rokmi ako československíá organizácia, ktorej zmyslom bolo a je podporovať liečbu lepry a turberkulózy v krajinách tretieho sveta. V súčasnosti podporuje chod dvoch nemocníc sv. Jozefa v Indii, lieči lepru a tuberkulózu v Libérii a Tanzánii a realizuje sociálnu rehabilitáciu v Bolívii, Brazílii a Kolumbii.

Celý svet v súčasnosti prechádza situáciami, na ktoré nikto nebol pripravený. Mnohí z nás čelia nielen zdravotnými, ale aj existenčnými problémami. Ako nám však pripomína pápež František: „V deň súdu nebudeme súdení podľa našich názorov, ale podľa miery súcitu s druhými.“

Logo organizácie Likvidace lepry tvorí srdce a kríž. Tieto dva symboly vyjadrujú aj cieľ práce misionárov. Srdce predstavuje lásku k blížnemu, lásku k človeku, ktorý je v núdzi a potrebuje pomoc. Kríž symbolizuje Krista a jeho učenie.

Príjemcovia pomoci LL sú predovšetkým tí najúbohejší medzi úbohými. Ľudia, ktorí sa dnes stretávajú s leprou, bývajú často napádaní, stigmatizovaní a vylučovaní zo spoločnosti. Info o forme pomoci je uvedené nižšie.

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *