PRED VIANOCAMI…

Dňa 16. decembra 2023 naša farnosť usporiadala už 15. ročník trhov s názvom Náš Advent.

Začiatky tejto peknej akcie boli skromné. Jeden stôl s výrobkami našich žien a ako občerstvenie nám každý rok pripravila rodina Rendešová chutný punč. V tom čase toto všetko spolu s pánom farárom organizovala pani Anička Kajanová.

Asi pred piatimi rokmi sa trhy už vo väčšom meradle presunuli pred kostol a k vianočnému punču sa pridala aj vianočná kapustnica, ktorú nám pripravovala rodina Bakmazová. Tento rok prevzala štafetovú varechu rodina Szabová. Kým Dušan navaril 65 litrov kapustnice, Jarka upiekla voňavý a chutný domáci chlebík.

Pred 5 rokmi sme dostali nápad, že pre farnosť objednáme oplátkovač s motívom nášho kostola sv. Lukáša a erbom obce. Odvtedy nám každoročne pečie oplátky partia šikovných mladých žien: Marcelka Szabóová, Marika Kajanová, Katka Hamranová a Veronika Ježová, ktoré sa na tento oplátkovač aj finančne zložili + sme ešte použili aj výťažok z adventného koncertu. Z oblátok sa stala veľmi milá tradícia a lákadlo trhov. Aby sme si ich všetci mohli pri štedrovečernej večeri vychutnať, začínajú sa piecť už od októbra. Tento rok ich napiekli spolu neuveriteľných 2834 kusov.

Ako novinka na navodenie pravej vianočnej atmosféry bol do programu trhov pridaný tento rok adventný mini koncert. Piesne so šikovnými detičkami nacvičili Andrejka Habarová a Alexander Tóth. Vystúpila aj Anička Hegedusová a Marta Ivaničová Klemanová so synmi Máriom a Benjamínom.

Tento rok nám s trhmi pomohli: Zdenka a Jozef Bilkoví, Jarka a Dušan Szaboví, Marcelka a Jaro Szaboví, Katka a Andrej Hamranoví, Majka Hamranová, Peťo a Veronika Ježoví, Marika a Dušan Kajanoví, Michaela a Milan Slatinoví, Erika Siposová a Norbi Berze, Ján Bugáň, Samuel Bugáň, Vincent Kraslan a Richard Ország.  Za pomoc veľmi pekne ďakujeme.

Ďakujeme aj naším šikovným ženám, ktoré nám každý rok pripravujú krásne veci na predaj: Milka Kyjaneková, Renata Hamranová, Silvika Tóthová, Jarka Szaboová, Mária Bakmaz, Anna Kajanová, Katarína Kajanová, Marianna Murcinová, Hana Habarová, Oľga Raudis, Alžbeta Kajanová….

A naším ženám, ktoré nám napiekli chutné koláče: Anna Černajová, Marta Vidová, Alžbeta Slatinová, Mária Kajanová, Angelika Janovičová a ďalšie….   

Za ceny do tomboly ďakujeme pánovi starostovi Milošovi Vicenovi, ktorý každoročne venuje živého kapra, Pavlovi Sarvašovi, ktorý nám tento rok daroval krásny živý stromček, Štefanovi Habarovi, ktorý nám urobil netradičné vtáčie búdky, rodine Ivaničovej, ktorá venovala dve vianočné ikebany, Romanovi Kajanovi, ktorý venoval svoje kvalitné vínko, Zuzane Farkašovej, ktorá vytvorila vianočné aranžmá, Henriete Kajanovej, za balík s vianočnou tematikou a Wellness Hotelu Patince, ktorý venoval vstup.

Tešíme sa na ďalší ročník tento peknej akcie.

Zdenka Bilková

Viac nájdete foto v galérii.

You may also like

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *